.
zahrada
trávne drny pripravené na položenie
zahrada
výsadba v bojnických kúpeľoch

Tvoríme záhrady

V dnešnej dobe je už okrasná záhrada neoddeliteľnou súčasťou každého nového domu a mnohí ľudia so staršími domami pretvárajú úžitkové plochy na okrasné. Dobre navrhnutá a fungujúca záhrada zvyšuje kredit majiteľa a taktiež dvíha cenu domu. Avšak najdôležitejšie je, aby ste sa v nej cítili príjemne. Deti v nej môžu nájsť priestor pre svoje hry a Vy pre odpočinok. Čerstvý vzduch a priamy kontakt s prírodou budú po stresújúcom dni vítanou zmenou.

Návrh a konzultácie

Vaše predstavy o budúcej záhrade sú pre nás veľmi dôležité, pretože chceme, aby ste boli s výsledkom úplne spokojní. Prvá fáza je oboznámenie sa s terénom, od čoho sa odvíja návrh členenia na záhony a trávniky, prípadne umiestnenie rôznych architektonických doplnkov. Na základe takéhoto rozdelenia sa vytvorí približná cenová kalkulácia. Ak sa dohodneme na realizácii, táto časť bude úplne zadarmo.

Podrobný projekt

Ku každému parku alebo inej väčšej investícií je potrebný podrobný projekt. Pre okolie rodinného domu nie je nevyhnutný, ale ak ho napriek tomu budete chcieť, môžeme Vám ho vyhotoviť.

Realizácia

Zabezpečíme zemné práce, celkovú úpravu terénu i montáž závlahy, ktorá je základom pre každý pekný zelený trávnik. Na jeho vytvorenie bežne používame trávne koberce. Hoci sú o čosi drahšie ako vysievané trávniky, požadovaný efekt sa dostaví takmer ihneď. Pre zjednodušenie kosenia sa po okrajoch trávnika pokladá obrubová dlažba.

Údržba

Aby ste sa mohli celý rok tešiť s peknej záhrady je veľmi dôležitá jarná údržba. Trávnik bude zelenší a zdravší, ak sa prevzdušní a prihnojí. Perfektný účinok dosahujeme zapojením špeciálnej techniky a rôznych druhov hnojív. Strihanie stromov a živých plotov sa robí zväčša na jar alebo počas jesene. Medzi obvyklé služby patrí aj doplnenie kôry do záhonov a postrek trávnika, čím sa zabráni prerastaniu burín.